top of page
  • Фото автораBook Banda

Блукаючі вогні, блудички, болотні вогні, бісівські вогні


Bookbanda Блукаючі вогні, блудички, вогники, болотні вогні, бісівські вогні, навіть 'свіча покійника'. От, гляньте, як багато назв має це явище! Чули, не чули, а — може й бачили на власні очі? Таке цілком могло бути, бо блукаючі вогні — явище реально наявне та має наукове пояснення. Нам воно, звісно, не цікаве. Нас бо інтересують виключно бісівські сторони тієї історії. Почнемо!

Блудички дуже поширені у міфології багатьох країн і континентів, не тільки в українській чи слов'янській. Загалом, у нас їх уособлювали з душами померлих дітей і людей в цілому, які загинули не своєю смертю. Від того їхні душі не можуть знайти спокій та приречені блукати землею. Або ж то "цятки крові, залишені на місці злочину". Тому вогники ті часто несуть із собою лихо; заманюють людей у трясовину або блудять подорожніх.

Люди вірили, що блукачі вогні могли показати дорогу до схованого скарбу. Найчастіше, на жаль, той скарб був проклятим і не міг принести ні користі, ні щастя своєму господарю.

Вогники легко рухаються за вітром, тому часом можна їх побачити і в досить неочікуваних місцях. Та окрім болота люблять вони ще з'являтися на цвинтарях. Щодо цього в народі немає однієї думки: хтось каже, що ці вогники "бувають на могилках грішних людей", (бо грішні душі "в вогні від гріхів очищуються"); інші ж, навпаки, думають, що "вогні на могилках з'являються тільки добрих людей". От собі самі вирішіть!

На вигляд блудички — то такі собі вогники, що можуть мати геть різний колір — від білуватого напівпрозорого, до блакитного та звичного жовтого та помаранчевого кольору вогню.

Варто нагадати на останок, що не зважаючи на свої моторошні назви, ті вогники все-таки не стовідсотково зло. Може саме вам пощастить і блукаючі вогні вирішать вам допомогти у скруті? Наприклад, покажуть дорогу додому. Або ж ні — і заведуть в трясовину.)147 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


Пост: Blog2_Post
bottom of page